FAVBET PREMIJER LIGA

Karlo Žganec 'prolio krv' za pobjedu Zadra nad Dinamom

13.05.2024 u 22:38

U prvoj utakmici polufinala doigravanja FavBet Premijer lige, košarkaši Zadra su u dvorani Krešimir Ćosić pred 2.000 gledatelja pobijedili Dinamo Zagreb sa 83:68 povevši u seriji na dvije pobjede sa 1-0.

Gosti su bolje ušli u utakmicu, nakon prve četvrtine vodili su 21:18, međutim Zadar je u drugom dijelu okrenuo rezultat i na poluvrijeme otišao sa +6 (44:38).

Domaćin je u trećoj četvrtini imao 15 razlike (61:46), da bi u zadnjoj dionici stigao do velikih +19 (72:53). Na koncu je završilo 83:68.

Zadar su do pobjede predvodili Dario Drežnjak sa 23 koša, Luka Božić sa 21 košem, sedam skokova i sedam asistencija, te Juan Palaunde Davis sa 12 koševa i sedam skokova.

Zadar - Dinamo Zagreb 83:68 (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel

Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Hrvoje Garafolić sa 15 koševa, te Mislav Brzoja i Ivan Vučić sa po 14 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je u četvrtak, 16. svibnja u KC Dražen Petrović.

U drugom polufinalu Split vodi sa 1-0 protiv Cibone, a druga utakmica igrat će se u srijedu u Zagrebu.